Jūs esat šeit: Ziņas.

Ziņas.

Horti.lv konkursā aizrautīgiem dārzniekiem sākas noslēdzošā kārta

E-pasts Drukāt PDF

Stādu audzētāju biedrības dārzkopības portāla horti.lv konkursā aizrautīgiem dārzniekiem sākas trešā – noslēdzošā kārta. Pirmajas divas kārtās konkursā uz jautājumiem pareizi atbildēja 130 konkursa dalībnieki. Lielāks pareizo atbilžu zinātāju skaits bija konkursa I. kārtā. Konkursa II. kārta norisinājās pašā vasaras pilnbriedā, kad visi tika lutināti ar ļoti labiem laika apstākļiem, tāpēc arī dalībnieku un pareizo atbilžu zinātāju bija mazāk. Tagad, kad vasaras brīvdienas beigušās, ir īstais laiks dārza iekārtošanas un kopšanas entuziāstiem pārbaudīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas dārzkopībā, piedalīties konkursa III. kārtā un vinnēt dārza darbiem noderīgas balvas.

Lasīt tālāk...

Izsludina konkursu aizrautīgiem dārzniekiem

E-pasts Drukāt PDF

Vasara ir laiks, kad dārzs kļūst par vietu, kur pavadām vairāk laika kā iekštelpās. Vai tā ir atpūta vai dārza dārza dārbi  - nav tik svarīgi – dārzs dāvina katram savu prieku. Stādu audzētāju biedrības portāls horti.lv tiem, kuriem dārza kopšana ir kļuvusi nopietnu aizraušanos, piedāvā iespēju pārbaudīt savas praksē pielietotās zināšanas konkursā un iegūt dārza darbiem noderīgas balvas.

Lasīt tālāk...

Par divām nedēļām darba Rīgas centrā nopelna 1000 eiro

E-pasts Drukāt PDF

"Tas nav iespējams - neticu", tāda ir populārākā Latvijas iedzīvotāju reakcija uz jautājumu vai vēlētos saņemt 1000 eiro par divu nedēļu bezrūpīga darba. Neticību pauda lielākā daļa jeb 39% aptaujāto un tikai 8% atzina, ka nevēlas tādu darbu, savukārt 26% šādu darba piedāvājumu uztvera kā joku, atbildot, ka labprāt šādam darbam pieteiktu savu priekšnieku.

Lasīt tālāk...

Konkursa “Draudzīgākais stādu audzētājs” TOP 20

E-pasts Drukāt PDF

1.Kļaviņas stādu audzētava, SIA Daba Jums

2. Zaļais Serviss SIA

3. Baltezers kokaudzētava

Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija AS

4. Gulbji ZS

Voika Dagnija

5. Bīlasti kokaudzētava

6. Šteinberga Solvita

7. Liepas ZS

8. Blīdene stādaudzētava

9. Kaliņi ZS

10. Arumi stādaudzētava

11. Meža Rasas SIA

Zaļenieku kokaudzētava,Aptiekas ZS

12. Latvijas Valsts Augļkopības institūts

LU Botāniskais dārzs

13. LVM Sēklas un stādi, Kalsnavas kokaudzētava

VARIS@A IK, Dienliliju dārzs

14. Baižas stādu audzētava

LVM Sēklas un stādi, Strenču kokaudzētava

Pīlādži ZS

Robežnieki kokaudzētava, IU Serpentīna

15. Bērziņi ZS

Bulduri kokaudzētava

Īve ZS

Trubiņa Daila

16. LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu stacija “Babīte”

Nacionālais Botāniskais dārzs

Dreimane Agita

17. Sprogas ZS

18. Jaunzemnieki Z SIA (Puķu sēta)

19. LVM Sēklas un stādi, Jelgavas kokaudzētava

Līvija Priede

Puķu lauki SIA

Ūdriņi ZS

Dimzas

20. Dzērves, bioloģiskā zemnieku saimniecība

Kļūsti par pilsētas dārznieku – izaudzē pats savus garšaugus!

E-pasts Drukāt PDF

Sekojot pasaules dārzkopības tendencei – mazdārziņa veidošanai pilsētvidē, ikvienam ir iespēja būt mūsdienīgi zaļam. Horti piedāvā iejusties pilsētas dārznieka ādā, ierīkojot savu mini garšaugu dārziņu. Tas neprasīs lielas pūles un daudz laika. Un, ja podiņos izaudzētie garšaugi sniegs prieku un gandarījumu, un, ja tie vēl noderēs kulinārijas meistardarbu gatavošanā, nākampavasar varēs jau ķerties pie dārzeņu audzēšanas uz balkona, kā to dara cilvēki pasaules lielākajās pilsētās.

Lasīt tālāk...

VAAD izdevis jauno augu aizsardzības līdzekļu sarakstu

E-pasts Drukāt PDF

Izdots ikgadējais Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) izdevums "Latvijas Republikā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu saraksts 2013". Šajā izdevumā Jūs varat atrast informāciju par augu aizsardzības līdzekļiem, kuri ir Augu aizsardzības līdzekļu reģistrā uz 2013.gada sākumu, par to lietošanu, arī par lietošanas ierobežojumiem.

Lasīt tālāk...

Veidos infrastruktūru reto un apdraudēto sugu saglabašanai un pavairošanai

E-pasts Drukāt PDF

Noslēgta vienošanās par ex situ centra būvniecību Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī.

Ex situ saglabāšana nozīmē procesu, kad apdraudētās augu vai dzīvnieku sugas, tiek aizsargātas un saglabātas ārpus dabiskās vides un teritorijas. Pašreizējie NBD telpaugu kolekciju uzturēšanas apstākļi un vides izglītības infrastruktūra ir nepietiekama starptautisko konvenciju prasību izpildei. Daļa no vecajām siltumnīcām ir avārijas stāvoklī, līdz ar to ir apdraudēta kolekciju uzturēšana un darbinieku drošība. NBD nepietiekamā apjomā spēj nodrošināt reto un apdraudēto sugu pētījumus ex situ saglabāšanā. Apmeklētājiem nav pieejama nozīmīga Latvijas selekcijas telpaugu kolekcijas daļa (gerberas, krizantēmas, ciklamenas)

Lasīt tālāk...

Latvijas Dendrologu biedrības 2013.gada koks – čūskegle.

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dendrologu biedrības biedri balsojumā par 2013.gada koku ar pārliecinošu pārsvaru ievēlējuši parasto egli, kā īpaši izceļamas atzīmējot šīs sugas formas ar īpatnēji izlocītiem un mazzarotiem dzinumiem – tā sauktās čūskegles. Kā balsojumā uzsvēra vairāki šīs kandidatūras atbalstītāji – kad tad, ja ne čūskas gadā celt godā čūskegles.

Lasīt tālāk...

2 lapa no 6