Jūs esat šeit: Ziņas.

Ziņas.

Augļu dārza bagātība – āboli

E-pasts Drukāt PDF

Tāpat kā katru gadu, arī šogad augļudārzi priecē mūs ar bagātīgu ābolu ražu. Šis sulīgais un reizē arī veselīgais auglis gadu gaitā cilvēkiem kalpojis gan par varas, gan grēkā krišanas simbolu, bet lai kāda arī nebūtu bijusi ābola lomu vēsturē, mūsdienās kārtīgs augļudārzs nav iedomājams bez kaut vienas ābeles.

Ābeļu dzimtene ir Austrumāzija, no kurienes šis rožu dzimtas augs izplatījās visā pasaulē un kļuva arī par neatņemamu Latvijas augļudārza iemītnieku. Āboli aug ne tikai mūsu tuvējās kaimiņvalstīs kā Polija un Vācija, bet arī tālās un eksotiskās valstīs, kā, piemēram, Jaunzēlandē, Ķīnā vai Dienvidamerikā. Tā kā āboli tiek audzēti visur pasaules mērenajā klimatā, turklāt visas ābolu šķirnes netiek reģistrēta, apzināt visas ābolu sugas kādas vien uz pasaules sastopamas, nav iespējams. Piemēram, tikai Vācijā vien ir sastopamas 3000 līdz 4000 dažādas ābolu sugas.

Lasīt tālāk...

Lielā rožu ziedēšana Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī ir sākusies

E-pasts Drukāt PDF

Lielais karstums šogad rozēm ir tieši tas, kas tām ir vajadzīgs - Nacionālajā botāniskā dārzā Salaspilī 1ha lielajā rozārijā ir krāšņi saziedējušas rozes visā to krāsu un toņu bagātībā. Šobrīd tajā aug ap 300 mūsu klimatiskajiem apstākļiem piemērotākās šķirnes. Vislielākā šķirņu daudzveidība ir floribundrozēm un krūmrozēm.

Ziņas par Latvijā savvaļā augošajām rozēm ir kopš 12. - 13. gs. Savvaļas rožu stādus izraka un stādīja vai katrā lauku sētā netālu no kūts, jo ticēja, ka dzeloņainie krūmi atbaida raganas un darbojas pret “ļauno aci”. Arī nosaukums šiem augiem tolaik bija visai savdabīgs – vilkatrīceklis, vilkadrīcekle, vilka būka. Līdzīgi kā krievu valodā dārza rozes sauc par „роза” bet mežrozītēm jāsamierinās ar pieticīgo „шиповник” – ērkšķu krūma vārdu.

Lasīt tālāk...

Skolēni aicināti piedalīties augu fotokonkursā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Stādu audzētāju biedrība aicina visus Latvijas skolēnus no 1. – 12. klasei līdz pat 30. jūlijam iesūtīt pašu fotografētu fotogrāfiju vai kolāžu par tēmu „Ja augi spētu runāt..” un piedalīties fotokonkursā, kurā labākā darba autors saņems triecienizturīgu fotoaparātu saviem turpmākajiem foto uzņēmumiem.

Šobrīd, kad daba ir savā pilnbriedā un ziedos ir tik daudz un dažādi augi, skolēni tiek aicināti ne tikai baudīt vasaras brīvlaiku un dabas skaitumu, bet arī iemūžināt to fotogrāfijās, īpašu uzmanību pievēršot tieši dekoratīvajiem augiem.

Lasīt tālāk...

Zemeņu festivālā degustāciju laikā apēsti 300 kg zemeņu

E-pasts Drukāt PDF

Šī gada 30.jūnijā un 1.jūlijā pie tirdzniecības centra „Spice” notika tradicionālais Zemeņu festivāls, kurā jau piekto reizi Latvijas Augļkopju asociācija pulcēja kopā zemeņu audzētājus un mīļotājus. Šoreiz pasākuma rīkotāji bija parūpējušies par īpašiem pārsteigumiem. Festivāla laikā bija iespējams gan izspēlēt Latvijā lielāko vides spēli „Augļu un ogu labirintu”, gan kopīgiem spēkiem izaudzēt pasaulē lielāko zemeni.

Lasīt tālāk...

Pusnakts karalienes ziedēšana Nacionālajā Botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

Pusnakts karaliene Epiphyllum oxypetalum ir kaktuss, kura ziedi atveras īsi pirms pusnakts un aizveras pirms saullēkta. Katrs zieds zied tikai vienu nakti ! Ziedi lieli ! Smarža kopumā ļoti interesanta un pat patīkama, - varbūt nedaudz par uzmācīgu - bet priekš pusnakts kā radīta.
Pagājušajā naktī Nacionālā Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns bija nolēmis pats savām acīm šo nakts brīnumu novērot, kas arī nebija veltīgi - bija veseli trīs ziedi.

Lasīt tālāk...

Zemeņu festivālā notiks pasaulē lielākās zemenes audzēšana

E-pasts Drukāt PDF

Šī gada 30. jūnijā un 1. jūlijā jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas Augļkopju asociācija aicina visus zemeņu audzētājus un ēdājus uz tradicionālo Zemeņu festivālu, kas kā ierasts notiks pie tirdzniecības centra „Spice”. Šogad visiem festivāla dalībniekiem tiks piedāvāta vēl nebijusi iespēja kopīgiem spēkiem izaudzēt pasaulē lielāko zemeni, kā arī izspēlēt Latvijā lielāko vides spēli „Augļu un ogu labirints”.

Lasīt tālāk...

Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī zied koki ar zemeņu un gurķu smaržu

E-pasts Drukāt PDF

Pēc Jāņiem Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī ik gadus ar nepacietību tiek gaidīts priecīgais brīdis, kad atveras Amerikas tulpjukoka (Liriodendron tulipifera) ziedpumpuri. Kopš 2004. gada, kad kokam izplauka pirmie trīs ziedi, tas pieņēmies spēkā un kuplumā, un ziedu skaitīšana sen jau atmesta – skaits sniedzas vairākos simtos. Šogad pirmo ziedu kuplajā lapotnē izdevās saskatīt jau Saulgriežos – 21. jūnijā.

Lasīt tālāk...

Grāmatas “Ārstniecības augi mājas aptieciņā” prezentācija Latvijas Dabas muzejā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dabas muzejā 21. jūnijā plkst. 15:00 notiks zviedru rakstnieka Jannes Halkvista grāmatas “Ārstniecības augi mājas aptieciņā” prezentācija, kurā viņš lasīs lekciju un dalīsies savā pieredzē par ārstniecības augu izmantošanu ikdienā. Viņa stāstījumu latviski tulkos grāmatas tulkotāja Vineta Svelča.

Grāmatu apgāds “Madris” nupat ir izdevis Jannes Halkvista grāmatu “Ārstniecības augi mājas aptieciņā” latviešu valodā. Autors vēlējās personīgi ierasties Rīgā, tādēļ ikvienam interesentam būs iespēja viņu sastapt un uzdot jautājumus par viņa grāmatu un pieredzi ar ārstniecības augiem.

Lasīt tālāk...

4 lapa no 6