Jūs esat šeit: Ziņas.

Ziņas.

Par rožu skaistuma karalieni Nacionālā botāniskā dārza kolekcija tika atzīta roze ‘Leonardo da Vinci’

E-pasts Drukāt PDF

Uzņēmums: Nacionālais botāniskais dārzs

Tradicionālajās Rožu dienās Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī šogad pirmo reizi notika apmeklētāju aptauja par skaistāko un smaržīgāko rožu šķirni. Aptaujā savu viedokli izteica 261 Rožu dienu dalībnieks. Par skaistāko 2009.gada rozi NBD rozārijā atzīta floribundroze ‘Leonardo da Vinci'. Šķirne izveidota 1993.gadā Francijas rožu audzētavā Meilland. To raksturo stāvs, biezi zarots 0,60-0,80 m augsts krūms ar tumši rozā, lieliem, pildītiem ziediem, kas sakārtoti ciešās ziedkopās un zied bagātīgi līdz pat rudens salnām. Šķirne ir izcila arī ar savu izturību pret slimībām.

Lasīt tālāk...

Auto riepas no bioplastmasas

E-pasts Drukāt PDF
Pasaules vadošie autoriepu ražotāji pastāvīgi veic zinātniskus pētījumus, lai uzlabotu savu produktu īpašības. Tradicionāls riepu pildījuma materiāls ir veidots no sodrējiem, diatomīta un silīcija dioksīda, taču, Goodyear sadarbojoties ar Novamont, ir izdevies izgatavot "bioriepu",
Lasīt tālāk...

1 hektārs zemes = ??? tonnas bio-polimēru

E-pasts Drukāt PDF
Cik lielu daudzumu bioplastmasas var iegūt no 1 hektāra lauksaimniecības zemes? Kā piemērus mēs aplūkojam trīs bioplastmasas materiālus.
Lasīt tālāk...

Nokia šogad plāno laist tirgū bioloģiski noārdāmu mobilo tālruņu modeļus

E-pasts Drukāt PDF
Nolūkā mobilos tālruņus padarīt draudzīgākus videi, Nokia šogad gatavojas laist klajā aptuveni 40 jaunus "zaļo" tālruņu modeļus.
Lasīt tālāk...

Naftas cenām sasniedzot jaunus rekordus, plastmasas ražotāji meklē alternatīvas izejvielas

E-pasts Drukāt PDF
Tā kā naftas cena sasniegusi jau 140 ASV dolārus par barelu, plastmasas nozarē sākas transformācija: ražotāji sāk investēt miljardiem dolāru uz augiem bāzētu alternatīvu izpētē.
Lasīt tālāk...

Samsung E200 sērijas ekotelefons no bioplastmasas

E-pasts Drukāt PDF
Pekinā notiekošajā pasākumā Olympic Rendezvous @ Samsung uzņēmums Samsung iepazīstinājis ar atbīdāmā dizaina modeļa E200 videi draudzīgo versiju E200 Eco.
Lasīt tālāk...

Metabolix risinājums: bioplastmasas audzēšana mauriņā

E-pasts Drukāt PDF
Bioplastmasas nozares uzņēmumā Metabolix, iespējams, ir atklāts ļoti efektīvs bioplastmasas ražošanas veids, proti, zālaugu audzēšana.
Lasīt tālāk...

Bioloģiski noārdāma USB atmiņas karte no kukurūzas

E-pasts Drukāt PDF
Tiem, kas meklē jaunu USB atmiņas karti, tagad ir pieejama jauna un ļoti interesanta iespēja.
Lasīt tālāk...

6 lapa no 7