Jūs esat šeit: Dārza augi, kopšana

Dārza augi, kopšana

Augu kopšana

E-pasts Drukāt PDF

Dārzs ir vieta, kurā mēs rodam mieru un atpūšamies no ikdienas rūpēm. Gan jau daudziem tas bijis ilgi lolots un beidzot, tieši šogad īstenots sapnis. Prasmīgi un pareizi kopts, tas saglabās tieši tādu krāšņumu, kā mirklī, kad savs dārzs vēl bija tikai jūsu iecere un fantāzija. Tiesa, sapņa saglabāšanai gan būs jāpieliek ne mazums pūļu un augi jākopj visu cauru gadu.

Gūt ieskatu augu kopšanā jūs varat, noskatoties dārznīcas veidoto video.

Lasīt tālāk...

Virši

E-pasts Drukāt PDF

 

Ja ieraugi ziedam viršus, zini tūlīt būs klāt rudens – tā teica vecmāmiņa un dzidri noskandināja: “Pēdējie tie goda vārti, vasara, kur cauri iet.” Un ne velti – virši ir vieni no pēdējiem ziedošajiem augiem, kas dažreiz pat līdz pirmajam sniegam priecē ar sīkajiem ziediņiem.

 

Lasīt tālāk...

Augu sugu un šķirņu tulkojums. Skaidrojošā vārdnīca

E-pasts Drukāt PDF

Arabis ferdinandi-coburgi 'Variegata'Augi (latīņu val. Plantae) ir viena no dzīvo organismu valstīm. Zināmākie ir koki, krūmi, lakstaugi, papardes un sūnas. Šajā rakstā netiks skarta bioloģijas izpratnē augu klasifikācija, bet tieši šķirņu nosaukumu „tulkojums”.

Jaunais mazdārziņa īpašnieks sāk meklēt augus grāmatās, internetā, runājas ar draugiem, konsultējas ar profesionāļiem, bet redzot tikai augu nosaukumus, rodas neizpratne, sevišķi, ja augu nosaukumi ir latīņu valodā. Protams, horti.lv augu katalogā visi latīņu valodas nosaukumi ir pieejami arī latviešu un krievu valodās, bet šķirņu nosaukumi netiek tulkoti, jo tie ir starptautiski pieņemti.

Lasīt tālāk...

Tūjas dzīvžogiem, soliteri, krāsu un formu dažādība

E-pasts Drukāt PDF

Rietumu tūja AureaTūjas dzīvžogam

Tūjas ir visizplatītākais mūžzaļa dzīvžoga stādāmais materiāls. Augstiem dzīvžogiem ieteicams stādīt kolonnveida, stabveida šķirnes, kas pārsniedz 2-2,5m augstumu. Var stādīt arī koniskas šķirnes, piemēram, Rietumu tūju ‘Brabant’ (Thuja occidentalis), kas ir 3-4m augsta šķirne un arī ekonomiski visizdevīgākā, jo cenas ziņā ir lētāka kā Rietumu tūju ‘Smaragd’ (Thuja occidentalis), kas ir viena no populārākajām dzīvžogu tūju šķirnēm.

Lasīt tālāk...

Sēnes zālienā

E-pasts Drukāt PDF

Sēnes zālienāVasarai ejot uz otru pusi, varam zālienā sastapt sēnes, diemžēl ne baravikas un ne gailenes, bet vienkāršas baltas/pelēkas/brūnganas sēnītes uz tieviem kātiņiem. Kādam tas liekas normāli, kādam, kas zāliena sevišķi lutina - tās liekas traucējošas. Kāpēc zālienā ir sēnes un kā ar tām cīnīties?

Lasīt tālāk...

Zāliena kopšana vasarā

E-pasts Drukāt PDF

Zāliena kopšanaZāliena kopšanas svarīgākais darbs ir pļaušana, tomēr bieži tieši pļaušanai, tās kvalitātei un regularitātei netiek pievērsta pietiekama uzmanība. Ne mazāk svarīgi, sevišķi sausā un karstā laikā ir zāliena pareiza laistīšana. Ja vēlaties, lai Jūsu zāliens būtu tiešām kvalitatīvs un skaists, arī mēslot nepieciešams visu sezonu. Šajā rakstā sīkāk par visiem šiem kopšanas darbiem:

Lasīt tālāk...

Pīlādzis kā dekoratīvs koks. Dekoratīvie pīlādži

E-pasts Drukāt PDF

Sorbus koehneanaPīlādzi pazīstam ikviens. Jau senos laikos šim kokam piešķīra maģiskas spējas un kā mājas svētību to stādīja katrā pagalmā. Senči ticēja, ka pīlādzis pasargās no raganām un velniem gan māju, gan kūti un lopus. Arī šobrīd ainavu arhitekti projektos paredz vietu pīlādzim, ja vien to atļauj projektējamā laukuma lielums.

Lasīt tālāk...

Astilbes (Astilbe). Vēsture, izcelsme, audzēšana, šķirnes

E-pasts Drukāt PDF

AmericaAstilbes ir vienas no, manuprāt, krāšņākajām daudzgadīgajām puķēm (ziemcietes, daudzgadīgie lakstaugi). Jau vairākas vasaras manu acu skatienu VI-IX piesaista astilbes ar ziedu krāsu, izmēru, lapojuma krāsu un faktūras dažādību.

Lasīt tālāk...

2 lapa no 5